Про каву

kava1У більшості джерел зазначено, що каву почали вирощувати в Ємені з 575 ріку. В арабському портовому місті Моха (Мокка) виник економічний центр торгівлі кавою, який відігравав важливу роль аж до 15-го століття. Звідтоді вирощування кави стало активно поширюватися світом, попри прагнення арабів зберегти монополію. Поступово її плантації з’являються на Шрі-Ланці, Яві, Суматрі та в деяких областях Південної і Центральної Америки. А окрім того, ще й у Гайані, на Кубі та Ямайці, де у 1730 році був вирощений славетний сорт Jamica Blue Mountain. Наприкінці ХІХ століття каву також почали вирощувати на її батьківщині – африканському континенті. Саме завдяки англійським поселенцям виникли кавові плантації, наприклад, у Кенії та Уганді. 1896 року кавові дерева почали вирощувати у австралійському Квінсленді.

Еспресо, у тому вигляді, в якому ми знаємо його сьогодні, з’явилося дещо пізніше – на початку ХХ-го століття.
1901 року Луїджі Беццера винайшов першу кавову машину. Культура приготування кави, базована на еспресо, набула популярності на Апеннінському півострові й поступово поширилася до інших країн. Проте еспресо не стало синонімом кави. Паралельно з цим способом приготування з’явилися й інші способи – дешевші та простіші. Каву можна приготувати декількома альтернативними способами, що подарують дещо витонченіший смак і аромат, аніж еспресо.

kafevlzici1На сьогодні кава, як і чай, є одними з найпоширеніших напоїв у світі. Її з неабияким задоволенням п’ють понад 90 % дорослого населення. Горнятко кави стало не лише потребою, а й справжнім ритуалом. Кава допомагає прокинутися вранці, а також незамінна під час ділової або дружньої зустрічі. Кава допомагає подолати культурні й мовні бар’єри, вона стала нині справжнім світовим культурним феноменом.

У асортименті компанії Oxalis ви знайдете найкращі сорти кави, кавові суміші, наприклад, для приготування еспресо на кавових машинах, а також популярні різновиди ароматизованої кави.